Младата звезда на руското фигурно пързаляне Евгения Медведев все повече се появява на страниците на пресата. Тя постоянно поставя пиедестал за пиедестала. В списъка на нейните победи има множество златни и бронзови медали, няколко титли от първенствата на Русия, Европа и света. Тя има и световен рекорд в турнира по фигурно пързаляне.

Момичето определено може да се нарече един от най-обещаващите млади спортисти на нашето време и надеждата на руското фигурно пързаляне. През 2016 г. фигуристът беше на девето място в класацията на Международния съюз за кънки. Но година по-късно тя стана първата в нея.

Започнете успешна кариера

Талантливото момиче е родено в семейството на бизнесмена Арман Бабасян. Това се случи през 1999 г. на 19 ноември. Родена в арменско семейство, Евгения Армановна в бъдеще ще вземе фамилията на баба си по майчина линия, Медведев.

Майката на момичето в младостта й даваше много време и енергия на фигурно пързаляне. Ето защо, момичето е дадено на този спорт.Освен това, малкото момиченце обичаше да гледа скейтърите по телевизията. Нейният идол е Евгени Плющенко.

Нейният първи треньор, Любов Яковлева, има момиче на 3 години. След като треньорът отиде в отпуск по майчинство, малкият Юджийн беше изпратен на Елена Селиванова. Юджийн започна да дава обещания в ранна възраст. Дългосрочните тренировки замениха простите детски игри. Но малкото момиче не се разстрои, демонстрирайки силата на волята, която бе забележителна за нейната възраст. Единственото нещо, което разстрои момичето, беше липсата на време за хобито си - рисуването.

На осемгодишна възраст Женя попада под грижите на забележителния учител Етери Георгиевна Тутберидзе. Тя също така тренира не по-малко талантливата Юлия Липницка. На този етап, разкриването на талант Медведева, като кънкьор. Скоро момичето осъзнава сериозността на професията си и според нея в този момент детството й свърши. Още на 12-годишна възраст млад спортист се присъедини към руския национален отбор. Тя дебютира блестящо на Гран при на Младежта, където спечели със 169.52 точки. В тези състезания в Латвия Евгения надмина Мария Соцкову и Карен Шен от Америка.

Строгият график на обучението и състезанието не попречиха на момичето да продължи в училище по всички предмети. Евгения отбелязва, че историята и биологията са нейни любими теми. Успехите в спорта и в училище доведоха героинята до идеята да завършат училище като външен ученик.

Победа в спорта

След първата ярка победа в Латвия момичето повтори триумфа си в Полша с резултат 179.96 точки. След това на тежки и престижни състезания в Япония спечели бронз. През 2014 г. на шампионата на Русия тя спечели едва 7-мо място сред възрастните спортисти, а сред младежите - 4. През същата година тя зае 2-ро място в финала на Руската купа.

През 2014 и 2015 г. Медведев получи златни медали на шампионата в Барселона и Талин. Тук се състоя Гран При на младежите. След това Евгения стана бронзов медалист на шампионата на Русия - 2015. През същата година, като се премести в категорията за възрастни, тя спечели злато на състезанието в Ондрей Непела в Братислава. Веднага след това от златната й лига в Милуоки падна още едно злато до банката с прасенце.

След това дойде зашеметяващ успех в Барселона и ценена победа на руския шампионат.

През февруари 2016 г. героинята получи злато на Европейското първенство. Месец по-късно имаше победа на Гран При, както и желаната шампионска титла на Световното първенство в Бостън, което започна на 23 март 2016 година. Тук Медведев постави нов световен рекорд в еднократното пързаляне. Рекордният резултат за програмата беше 223.86 общо за кратката и случайната програма.

До края на 2016 г. Евгения подобри рекорда си три пъти. Тя също е носител на награди на турнири в Канада, Париж, Марсилия, Русия. В началото на 2017 г. младия спортист е два пъти шампион на Европа. Тази година тя добави към победите си титлата световен шампион на световното първенство във Финландия. През април 2017 г. спортистът постави нов световен рекорд. Това се случи на Световното отборно първенство в Токио.

Олимпиада 2018

Такова изобилие от победи и награди позволи на феновете на фигурно пързаляне да повярват, че Евгени Медведев ще донесе злато в Русия на зимните олимпийски игри 2018. Скандалът около допинга свежда руския отбор до минимум. Женският отбор на фигуристите се състоеше само от трима души:

• Евгения Медведева;
  • Алина Загитова;
  • Мария Соцкова.

Тази олимпиада бе първата в живота на млада фигуристка. Както се очакваше, тя говори блестящо. Момичето постави нов световен рекорд в кратката програма, за която получи 81,06 точки. Заедно с победата на Алина Загитова в безплатната програма, този резултат донесе сребърен екип. Медведев веднага счупи рекорд, като получи 81,61 точки за произволна програма. Нейният рекорд веднага бе победен от съотборника си Алина Загитова. Момичето получи 82,92 точки. Във всеки случай, най-високите места на пиедестала бяха взети от представители на руския отбор: Загитова със злато и Медведев със сребро.

Евгения Медведев, разбира се, е собственик на огромен талант.Бързото развитие в спорта ни позволява да се надяваме на много значими победи в бъдеще, както на местно, така и на международно ниво.